اسپیکر گوشی جزو مهم سخت افزاری در گوشی می باشد که از طریق آن می توانیم صدای فیلم ها موزیک ها زنگ تماس گوشی و غیره را بشنویم.  اسپیکر داخلی گوشی موبایل قطعه کوچک و ظریفی است که متناسب با نوع گوشی طراحی و درون آن تعبیه می‌شود.

انواع اسپیکر گوشی موبایل

دو نوع اسپیکردو نوع صدای خروجی  وجود دارد یکی از آنها به اسم کپسول گوشی است که هنگام صدای مخاطب را پخش می کند و دیگری بلندگویی است که صدای فیلم موزیک را پخش می کند.

کپسول‌ها وظیفه پخش صدای مخاطب در هنگام مکالمه را فراهم می‌کنند. هنگام مکالمه اگر صدای طرف مقابل را به وضوح نمی‌شنوید یا اصلاً صدای او پخش نمی‌شود، احتمالاً کپسول گوشی شما دچار مشکل شده است.این قطعه معمولا بر اثر گرد و غباری که بر روی آن می نشیند دچار مشکل می شود.که این موضوع با گردگیری حل می شود.اگر مشکل همچنان وجود داشت نسبت به تعویض و تعمیر آن اقدام کنید.

اسپیکرهای داخلی در موبایل وظیفه پخش صدای موزیک  ، فیلم  ، یا زنگ تماس را بر عهده دارند.این قطعه از گوشی به دلیل جرم گرفتن ممکن است صدا را به درستی پخش نکند.این قطعه هم نیاز به تمیزشدن دارد.اگر مشکل همچنان وجود داشت نسبت به تعمیر و تعویض آن اقدام کنید.

دلایل  ضعیف بودن صدا هنگام مکالمه چیست؟

  1. نشست گرد و غبار روی اسپیکر
  2. آپدیت نبودن نرم افزارها
  3. ضعف آنتن دهی
  4. کم بودن صدا از قسمت تنطیم صدا
  5. مشکل در لوازم جانبی متصل به گوشی

چگونه مشکل را حل کنیم؟

  1. بلندگوی گوشی را تمیز کنید.

وجود گرد و خاک و دیگر موارد می‌توانند باعث ضعیف‌تر شدن صدای گوشی شوند. پس بلندگوهای دستگاه را به وسیله‌ی یک مسواک نرم تمیز کرده و سپس به آرامی روی آن‌ها بدمید.

  1. مکان خود را بررسی کنید.

در ابتدا آنتن دهی گوشی خود را چک کنید. اگر در منطقه‌ای هستید که آنتن دهی سیمکارت ضعیف است، ممکن است در هنگام تماس تلفنی صدا را ضعیف، ناواضح و همراه با نویز بشنوید.

  1. گوشی را ریستارت کرده و نرم افزار آن را آپدیت کنید.

ریستارت کردن گوشی همواره یکی از بهترین راه حل‌های رفع مشکلات نرم افزاری آن است. همچنین گاهی اوقات مشکل نرم افزاری صدای گوشی با آپدیت کردن سیستم عامل دستگاه رفع می‌شود. همواره سعی کنید تا به‌روزترین آپدیت‌های نرم افزاری ممکن را برای گوشی خود دانلود کرده و نصب کنید. برای این کار از قسمت تنظیمات گوشی، وارد بخش بروزرسانی شوید.

  1. لوازم جانبی متصل به گوشی را بررسی کنید.

اگر از هدفون یا هدست استفاده می‌کنید، آن‌ را به گوشی دیگری وصل کرده و از عملکرد صحیح‌ آن مطمئن شوید. اگر از هدفون بلوتوثی استفاده می‌کنید، از قسمت بلوتوث در تنظیمات، از اتصال صحیح آن به گوشی مطمئن شوید.

 

  1. صدای گوشی خود را تنظیم کنید.

اگر آنتن دهی گوشی شما خوب بود، پس ممکن است مشکل از کم بودن صدای دستگاه باشد. پس در حین صحبت کردن با شخص مقابل، گوشی را روبه‌روی خود گرفته و دکمه صدای بالا را نگه دارید. در این حالت شاخص صدای Calls را مشاهده می‌کنید که تا آخر زیاد می‌شود.

اگر مشکل صدای گوشی یا تبلت شما سخت افزاری باشد، برای رفع آن چاره‌ای جز مراجعه به یک مرکز تعمیر موبایل ندارید. اما اگر مشکل نرم افزاری باشد، خودتان می‌توانید مشکل را برطرف کنید.

 

کلیه ی امور مربوط به تعمیر اسپیکر گوشی سامسونگ و آیفون ، در واحد تعمیرآنلاین موبایل 213 انجام می گردد. با توجه به لزوم تعمیرات تخصصی برای این قطعه، متخصصان تعمیرات آنلاین موبایل 213  وظیفه ی این کار را بر عهده گرفته اند. استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن در تعمیرات این قطعه، موجب شده سطح کیفی خدمات به سطح قابل توجهی ارتقاء پیدا کند. البته اگر در اجرای موارد بالا مشکلی داشتید، می توانید ضمن تماس با واحد تعمیرات آنلاین موبایل 213، از راهنمایی کارشناسان این مرکز برخوردار شوید.

جهت ثبت سفارش تعمیرات وارد سایت موبایل 213 شوید و در قسمت تعمیرات آنلاین موبایل مشخصات کامل و آدرس و مشکل سخت افزاری گوشی خود را مشخص کنید.پیک رایگان موبایل 213 جهت دریافت موبایل شما در محل حاضر می شود و بعد از تعمیر گوشی به آدرس شما ارسال می شود.