درابتدا یک تعریف جامع از IC گوشی داشته باشیم. کلمه IC در زبان انگلیسی عبارت Integrated circuit یا chip است که معنای مدارهای یک‌پارچه را می‌دهد.این تراشه ها ازمدارهای الکترونیکی که عموما از مواد نیمه رسانا که از جنس سیلیکون می باشد تشکیل شده اند.

اندازه‌ی این تراشه‌ها کم‌تر از یک سانتی‌متر مربع است و هرکدام وظیفه‌ی خاص خود را دارند. از آی سی ها در اکثر دستگاه های الکترونیکی به ویژه کامپیوتر ها استفاده می شود.

انواع آی سی های مورد استفاده در موبایل

 آی‌سی شارژ وظیفه‌ی کنترل و تنظیم ولتاژ ورودی از شارژر به باتری را دارد.همچنین نقش تامین انرژی  برای راه اندازی و فعالیت گوشی شما دارد .

آی سی تغذیه قطعه ای است که در بردهای موبایل  برای تامین ولتاژ و همچنین برای حفاظت در مدار و تامین انرژی استفاده می شود؛ این آی سی را آی سی تغذیه می نامند.

آی سی هارد یا آی سی حافظه که نقش نگهداری از اطلاعات شما را دارد .

آشنایی با ساختار آی سی آیفون

برای تعمیر آی سی تغذیه آیفون شناخت ساختار آن لازم و ضروری است. آی سی تغذیه Base Band ساخت شرکت Qualcomm وظیفه تامین ولتاژهای این گوشی را بر عهده دارد. یک آی سی کریستال به این آی سی وصل است و Clock مورد نیاز طبقه Base Band توسط این آی سی تولید و توزیع می شود. خرابی آن باعث خاموشی گوشی و لحیم سردی آن باعث عدم آنتن دهی می شود. آی سی تغذیه توسط سه یا چهار پین به باتری متصل می شود و با گرفتن ولتاژ باتری و بر اساس طراحی داخلی، ولتاژ لازم را برای قسمت های دیگر فراهم می کند.

علائم خرابی آی سی شارژآیفون:

یکی از علائم خرابی آی‌سی شارژ آیفون این است که  که گوشی دیر شارژ می‌شود یا اصلا شارژ نمی‌شود. خاموش شدن بی دلیل گوشی یکی دیگر از نشانه های خرابی ای سی شارژ موبایل است. تشخیص این‌که کدام یک عامل اصلی ایجاد اختلال در شارژ شدن گوشی موبایل‌تان شده، کار بسیار مشکلی‌ست، در این‌گونه موارد پیشنهاد می‌شود گوشی موبایل‌تان را به یک تعمیرکاران متخصص و مجرب بسپارید تا  آی سی گوشی شما را تعمیر کند.

چرا آی سی شارژ آیفون آسیب میبیند؟

  • کار کردن با گوشی زمانی که در شارژ است
  • ساعتهای زیادی گوشی در شارژ بماند
  • زدن گوشی به فندک ماشین باعث خرابی شارژر گوشی می شود
  • استفاده از شارژر غیر اصل
  • استفاده از پاور بانک غیراصل

 

نحوه تعمیر ای سی شارژ گوشی آیفون

تعمیر آی سی گوشی نیاز به مهارت و تخصص بسیار بالایی دارد، خصوصا گوشی های نسل جدید و امروزی که در بازار وجود دارند.هر چه گشوی شما پیشرفته تر باشد، دارای حساسیت بالاتری نیز هست و برای تعمیر آن باید از ابزار های مناسب استفاده کنید و تخصص لازم را داشته باشید.تیم متخصص تعمیرات آنلاین موبایل 213 در شیراز متخصص در زمینه تعمیرات  آی سی شارژ درگوشی های  آیفون و سامسونگ می باشد.

تعمیر آی سی تغذیه آیفون

آی سی تغذیه آیفون در همه گوشی ها به مرکز فرماندهی گوشی معروف است زیرا تمامی دستورات از طرف CPU اعمال می شود و در واقع تمامی پردازش ها را CPU انجام می دهد. بنابراین تمام آی سی های گوشی موبایل به CPU متصل اند و ممکن است خرابی یکی از آی سی ها تا CPU دستگاه برود. می توان گفت تعویض CPU یکی از سخت ترین کار در تعمیرات گوشی های موبایل است.

تشخیص صحیح خرابی آی سی تغذیه آیفون جهت تعمیر آن یک امر لازم و ضروری است. تعمیر آی سی تغذیه آیفون نیاز به مهارت و دقت زیادی دارد. تعمیر آی سی یا تعویض آن منوط به تشخیص تعمیر کار است.تیم متخصص موبایل 213 با تجهیزات پیشرفته و متخصص در زمینه تعمیرانواع آی سی آیفون و سامسونگ به تعمیرات گوشی شما رسیدگی می کنند.

هزینه تعمیرات هارد موبایل آیفون و تعویض آن

یکی از نگرانی ها و تشویش هایی که دارندگان آیفون های اپل برای تعمیرات هارد گوشی خود دارند این هست که هزینه تعمیر و تعویض هارد چگونه محاسبه می شود. در خصوص این مورد باید بدانید که هزینه تعویض هارد موبایل اپل با توجه به حساسیتی که این گوشی دارد و قطعات اورجینالی که برای تعویض هارد آیفون به کار برده می شود متفاوت و تا حدی هم بالا است. بنابراین اگر هارد آیفون شما نیاز به تعویض داشته باشد باید خود را برای پرداخت هزینه ای نسبتا بالا آماده کنید.

جهت تعمیر IC گوشی خود به سایت موبایل 213 وارد بشوید .در پنل تعمیرات آنلاین موبایل در شیراز کلیک کنید.مشخصات کامل و آدرس خود را وارد کنید .و بعد از ثبت سفارش منتظر پیک رایگان از سمت موبایل 213 جهت تحویل گوشی خود باشید .بعد از تعمیرات توسط کارشناسان و متخصصان مجرب گوشی به همان آدرس ارسال می شود.