در این مقاله قصد داریم راجع بع تعویض باتری آیفون و اندروید اطلاعات جامعی را در اختیارتان قرار دهیم.

در ایتدا راجع به اینکه چرا باید باتری گوشی خود را عوض کنیم و چه لزومی در تعویض باتری آیفون و اندروید وجود دارد صحبت می کنیم .

برای پاسخ به این سوال به این مساله می پردازیم که جنس و نحوه کارکرد باتری های اندروید و ایفون چقدر است؟

جنس باتری های مورد استفاده در گوشی های اندروید و آیفون و غیره از جنس لیتیوم یونی می باشد. باتری های لیتیوم یونی بهترین باتری ها هستند ولی به مرور زمان و در اثر استفاده زیاد از توان شارژدهی و نگه داری شارژ و ظرفیت  آن کاسته می شود.

این مساله جزو جدایی ناپذیر استفاده از باتری های لیتیوم یونی می باشد. تا الان متوجه شده اید که چرا زمانی که گوشی جدید می خرید نگه داری شارژ بسیار قوی تر از زمانی است که مدت ها از استفاده گوشی گذشته باشد.

چه زمانی باید اقدام به تعویض باتری گوشی کنیم؟

حدودا بعد از یک یا دو سال استفاده از گوشی متوجه می شوید که توان شارژدهی  و ظرفیت و  ذخیره باتری به شدت افت کرده است و این مساله بسیار طبیعی است و ربطی به کیفیت ساخت گوشی ندارد بلکه مشکل ازضعیف شدن باطری می باشد.

بهترین زمان تعویض باتری گوشی ایفون و اندروید برای انجام این کار زمانی است که باتری گوشی شما زود به زود شارژ خالی می‌کند و احساس می‌کنید که خالی شدن شارژ گوشی بیش از اندازه سرعت بالایی پیدا کرده است.

این زمان دقیقا زمانی است که باید به فکرتعویض  باتری گوشی خود باشید.به جای صرف هزینه های بالا جهت تعویض گوشی خود تنها  با تعویض باتری به راحتی به می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

چکار کنیم که باتری های گوشی افت نکند؟

افت عملکرد باتری جزو جدایی ناپذیر گوشی های اندرویدی و آیفون می باشد.تمامی گوشی های اندرویدی و ایفون به مرور زمان و بر اثر استفاده با افت عملکرد مواجه می شوند. ولی در این بین موثرترین و بزرگترین عامل افت باطری لیتیوم یونی گرما می باشد. هیچ چیز به اندازه گرما نمی تواند اثر مخرب بر باتری داشته باشد.هرچقدر گوشی شما در معرض گرما باشد  سریع تر با افت عملکرد آن مواجه می شود.

پس دو مساله را باید با دقت به آن توجه کنید یکی اینکه زمانی که گوشی شما در شارژ می باشد از آن استفاده نکنید چون بدنه گوشی در حین استفاده بسیار داغ می شود و این گرما به باتری منتقل می شود.پس به این نکته بسیار توجه کنید که گوشی  آیفون و اندروید خود را از گرما دور کنید.

جدا از این مساله قرارگیری گوشی  در مجاورت گرما احتمال خطرات بزرگتری از جمله اتش سوزی و انفجار را در پی دارد.پس حتما در این زمینه مراقبت های لازم را به کار ببرید.

آیا تعویض باتری به گوشی آسیب می زند؟

مهم ترین نگرانی افراد از تعویض باتری این است که آیا گوشی آنها بعد از تعویض باتری خراب می شود یا نه؟ ولی بر خلاف تصور افراد تعویض باتری اگر به تعمیرکار متخصص این کار سپرده شود هیچ آسیبی به آن زده نمی شود.بلکه به طول عمر باتری و استفاده از گوشی کمک می کند.

و بعضی از افراد این تصور رو دارند که باتری تعویض شده نمی تواند جایگزین باتری اصل آن را داشته باشند.و این طرز فکر از آنجایی می آید که بعضی از تعمیرکاران از باتری های بی کیفیت و درجه دو چینی استفاده می کنند.

مطمینا این باتری ها کیفیت پایین تری نسبت به باتری فابریک گوشی اندروید و آیفون دارند. و این طرز فکر و ذهنیت در ذهن مشتری ایجاد می شود که باتری فابریک بسیار بهتر از باتری تعویضی می باشد.

پس به این نکته توجه کنید که حتما تعویض باتری رو به یک تعمیرکار مجرب و قابل اعتماد و معتبر بسپارید.

تعویض باتری گوشی اندروید و ایفون خود را در کجا تعویض کنید؟

اگر شما شخصا بخواهید باتری گوشی آیفون و اندروید خود را عوض کنید به دلیل پلمپ بودن پشت بدنه به راحتی قابل تعویض نیست . اگر گوشی شما جزو این گوشی ها می باشد حتما به تعمیرکار مجرب این کار بسپارید .

شرکت موبایل 213 در شیراز با متخصصین و تعمیرکاران معتبر در این زمینه که تخصص اصلی در زمینه تعویض باتری آیفون و اندروید را دارا می باشند می توانید نسبت به تعویض باتری  با خیال آسوده اقدام کنید.

تعویض باتری در شرکت موبایل 213 در شیراز با دقت بسیار بالا و با کمک افراد خبره و با متبهر در این زمینه انجام می شود.

و از لحاظ انتخاب باتری از اصلی ترین و با کیفیت ترین  باتری در این زمینه استفاده می شود.

جمع بندی

در این مقاله به این موضوع به صورت جامع پرداختیم که بهتر است باتری های گوشی آیفون و اندروید حداقل هر 2سال یک بار تعویض شود وبهتر است این کار به دست افراد معتبر و متخصص در شرکت موبایل  213در شیراز انجام شود.