صفحه نمایش گوشی و تبلت شما در واقع مهمترین وظیفه را در عملکرد دستگاه شما دارد به طوری که بدون صفحه نمایش عملا دستگاه شما از کار می‌افتد. بر همین اساس تعمیر سریع و به موقع آن امری حیاتی و ضروری است.

مدل‌ها و برندهای متفاوتی از گوشی‌های هوشمند سامسونگ و آیفون در اختیار کاربران قرار گرفته که این باعث تنوع در نوع تعمیرات می‌گردد و باعث تخصصی و فنی تر شدن مباحث مرتبط با آن گردیده است.

 

در ابتدا یک تعریف جامع از گلس گوشی داشته باشیم:

گلس ال سی دی دارای دو تعریف متفاوت است. یک تعریف عمومی و یک تعریف تخصصی! در تعریف عمومی، گلس ال سی دی لایه‌ای پلاستیکی است که توسط صاحب گوشی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به صفحه نمایش خریداری می‌شود و بر روی نمایشگر گوشی نصب می‌گردد.

درحالیکه در تعریف تخصصی گلس ال سی دی گوشی آیفون یا سامسونگ یک شیشه‌ی محافظت کننده و ضد خط و خش است که توسط شرکت سازنده‌ی گوشی روی صفحه نمایش پرس می‌شود و از این طریق مانع آسیب رسیدن به تاچ و ال سی دی گوشی می‌شود.

 

فرق بین گلس محافظ، گلس صفحه نمایش و تاچ لمسی و ال سی دی گوشی

صفحه‌ی نمایش گوشی از سه بخش اصلی تشکیل شده است. گوریلا گلس که حکم گلس پوششی را دارد، صفحه‌ی لمسی یا دیجیتایزر و صفحه‌ی ال سی دی. بنابراین حتی اگر هیچ محافظ صفحه نمایشی نصب نکرده باشید یک گلس پوششی محافظ صفحه نمایش گوشی شماست. این سه لایه هرکدام درجه آسیب متفاوتی را تعریف می‌کنند. بنابراین زمانیکه صفحه نمایشگر گوشی دچار ترک و شکستگی می‌شود باید ببینیم آیا فقط صفحه‌ی خارجی آسیب دیده یا صفحه‌ی لمسی و ال سی دی هم دچار آسیب شده.

 

تعویض گلس اصلی محافظ صفحه نمایش

وقتی صفحه نمایش می شکند، حتما لازم نیست آن را به صورت کامل تعویض کنیم. بلکه در حالت هایی می توان تنها گلس را عوض کرد و هم در هزینه صرفه جویی کرد و هم صفحه نمایش اصلی و فابریک بماند.

وقتی صفحه نمایش بشکند، اما تاچ همچنان کار کند یعنی ضربه و آسیب خیلی جدی نبوده و می توان راه کم خرج تر را انتخاب کرد.

تعویض گلس اصلی باید توسط دستگاه های حرفه ای و با تجهیزات مدرن و چسب OCA انجام می‌شود. از جمله مزایای این روش می‌توان به دقت بالا در صافی و مسطحی صفحه لمینت و ال سی دی آن اشاره نمود.

اصلی ترین مزیتی که تعویض گلس گوشی موبایل در مقایسه با تعویض تاچ ال سی دی دارد مربوط به هزینه و قیمت تعمیر می‌شود. حتما می‌دانید که تعویض تاچ ال سی دی گوشی های موبایل یکی از گران قیمت ترین تعمیرات این محصولات به شمار می‌رود. عموما بخش عظیمی از قیمت گوشی ها مربوط به صفحه نمایش آن ها می‌شود، بنابراین طبیعی است که هزینه تعویض صفحه نمایش گوشی بالا باشد. اما زمانی که مشکل صفحه نمایش با تعویض گلس گوشی قابل حل باشد، هزینه تعمیر به شدت کاهش پیدا می‌کند ، چون در این حالت عملا نیازی به تعویض تاچ و ال سی دی نخواهید بود و فقط گلس روی آن تعویض می‌شود. بنابراین کاهش هزینه تعمیرات موبایل آیفون اصلی ترین مزیت تعویض گلس گوشی در مقایسه با تعویض ال سی دی آن خواهد بود.

تعویض گلس محافظ صفحه نمایش آیفون و سامسونگ  یکی از خدماتی است که در مرکز تعمیرات موبایل 213 در شیراز انجام می شود. کافیست در خواست خود را در قسمت تعمیرات آنلاین موبایل 213 ثبت کرده ومتخصصین باتجربه و خبره با تجهیزات مدرن گلس صفحه نمایش گوشی شما را تعویض بکنند.

تعویض و تعمیر ال سی دی گوشی

تعمیر و تعویض ال سی دی و تاچ گوشی یک کار کاملا تخصصی است. در برخی مواقع که با سوختن ال سی دی گوشی موبایل روبرو می‌شویم؛ مجبور به تعویض ال سی دی گوشی هستیم. البته در برخی موارد هم امکان تعمیر ال سی دی گوشی امکان پذیر است.

تعمیر ال سی دی شکسته گوشی حتما باید به دست فردی خبره و با تجربه انجام شود. تشخیص تعویض ال سی دی سامسونگ یا تعمیر ال سی دی باید توسط تعمیرکار موبایل انجام شود.

تعمیرکار موبایل باید تمام تلاش خود را بکند تا ال سی دی و تاچ گوشی شما تعویض نشود و مشکل آن را برطرف کند. پس در صورتی که بتوانید با تعمیر ال سی دی، مشکل ال سی دی خود را بر طرف نمایید، دیگر نیازی به تعویض نخواهید داشت. اما تعویض ال سی دی گوشی گاهی بهترین راهکار برای حل مشکل ال سی دی  شماست.

تعمیرات ال سی دی موبایل در شیراز یکی دیگر از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات موبایل 213 در شیراز است. دارندگان گوشی های تلفن همراه آیفون و سامسونگ می توانند در صورت مواجه با مشکل کار نکردن تاچ پد گوشی تلفن همراه شان درخواستشان را در قسمت  تعمیرات آنلاین موبایل 213 ثبت کرده ومتخصصین با تجربه و خبره تعمیرات تاچ گوشی انها را انجام دهند.

 

در تعویض تاچ ال سی دی گوشی باید به چه نکاتی توجه شود؟

اگر بنا به هر دلیل قرار است تاچ ال سی دی گوشی شما تعویض شود، باید به یک نکته خیلی مهم توجه کنید که مربوط به اورجینال بودن ال سی دی و تاچ جدیدی می‌شود که قرار است در گوشی نصب گردد. به طور کلی دو نوع تاچ و ال سی دی برای گوشی های موبایل در بازار وجود دارد که به ترتیب اورجینال و کپی هستند. تاچ ال سی دی اورجینال یا OEM در واقع تاچ و ال سی دی است که کاملا اصل و اورجینال بوده و از نظر کیفیت با ال سی دی و تاچ فابریک گوشی هیچ تفاوتی ندارد.

گر قرار است تاچ ال سی دی گوشی شما تعویض شود، بهترین حالت آن خواهد بود که یک تاچ ال سی دی اورجینال را در گوشی نصب کنید. نصب تاچ ال سی دی اورجینال در گوشی سبب می‌شود تا بعد از تعمیر هیچ تفاوتی مابین تاچ ال سی دی قبلی و جدید احساس نکنید. دقت داشته باشید که هزینه نصب تاچ ال سی دی OEM یا اورجینال در گوشی های موبایل بسیار بالاست و به همین دلیل خیلی از کاربران رو به سمت استفاده از ال سی دی های کپی سوق پیدا می‌کنند تا بدین ترتیب بتوانند هزینه تعمیر دستگاه را کاهش داده و به حداقل برسانند.

مجهز بودن تعمیرات آنلاین موبایل 213  به پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر، تست، کالیبراسیون و کنترل کیفیت تلفن همراه، مسئولیت پذیری بالای کارشناسان و کارمندان در قبال نگهداری صحیح قطعات گوشی و در نهایت حفظ و امانتداری اطلاعات مشتریان سبب گشته. این مجموعه در طول سالهای اخیر بدل به انتخاب نخست تمامی کاربرانی گردد که به هر روی نیاز به دریافت خدمات مرتبط با تعمیرات موبایل گشته اند.

تعویض و تاچ ال سی دی

تاچ و ال‌سی‌دی هرگوشی هوشمندی به همان اندازه که در زیبایی و جلوه‌ی گوشی تاثیر گذاراست، آسیب‌پذیر و شکننده هم می باشد. در صورت ضربه دیدن صفحه نمایش ممکن است دچار شکستگی شود و کاربر را وادار به تعویض یا تعمیر تاچ و ال سی دی کند. در این مواقع قطعا سوالاتی از قبیل بهترین روش برای تعویض تاچ و ال‌سی‌دی گوشی، مدت زمان و هزینه‌ی تعویض تاچ و ال‌سی‌دی، شرایط گارانتی تعویض تاچ و ال‌سی‌دی تلفن‌های هوشمند، کارایی گوشی‌ در صورت استفاده از تاچ ال‌سی‌دی کپی و روش‌های محافظت و دلایل عمده‌ی آسیب دیدن ال‌سی‌دی گوشی‌های همراه برای کاربران پیش می آید.

اگر بر اثر ضربه ای تاچ شما و یا گلس شما مشکلی پیدا نکند ولی دچار سیاه شدن صفحه نمایش گوشی شود به اصطلاح ال سی دی گوشی‌ شما سوخته است. در این حالت باید ال سی دی گوشی‌ تعویض گردد.

برای ثبت سفارش تعویض ال سی دی و تاچ موبایل  آیفون و سامسونگ خود در موبایل 213  در شیراز کافیست در قسمت تعمیرات آنلاین سایت موبایل 213 وارد شوید و سفارش تعمیرات خود را در پنل ثبت کنید.