یکی از مشکلاتی که در کار با گوشی های آیفون به چشم می خورد تمام شدن باطری در حین کار می باشد.این معظل تنها مرتبط با آیفون نمی باشد بلکه تمامی گوشی های اندروید در حین کار زیاد با اینترنت با تمام شدن شارژ سریع روبه رو می شوند.

شارژ کردن مداوم آیفون‌ها یکی از مشکلاتی رایجی است که کاربران این گوشی‌ها با آن روبرو هستند. اگر چه تمام قطعات گوشی های آیفون از کیفیت بالایی برخوردارند، اما شارژ مدوام و بیش از حد باتری آنها ممکن است به این قطعه آسیب وارد کند.

اگر میخوایید طول عمر گوشی های آیفون و آی پد خود را افزایش دهید این مقاله را تا اخر دنبال کنید.

 

روش اول:شناسایی برنامه های پر مصرف و غیرفعالسازی آن ها

غیرفعال کردن برنامه های پر مصرف و غیر فعال کردن آن ها یکی از بهترین و موثرترین روش های افزایش عمر باتری گوشی های اندروید و آیفون است.

هرچقدراین اپلیکیشن ها در پس زمینه گوشی بیشتر فعال باشند. شارژ باتری هم بیشتر مصرف می‌شود و عمر باتری کاهش پیدا می‌کند.

برای افزایش عمر باتری آیفون یا اندروید خود آن برنامه هایی که پرمصرف هستند را غیرفعال کنید و در صورت امکان حتی موارد غیرضروری را به طور کامل از گوشی حذف نمایید

روش دوم : استفاده از حالت مد بهینه در گوشی

استفاده از این حالت باعث ذخیره سازی انرژی و کمتر شدن مصرف باطری در گوشی شود.زمانی که این حالت را فعال می کنید به روز رسانی خودکار اطلاعات و تمامی دانلود های خودکار متوقف می شود.

سعی کنید هر زمان که می‌خواهید در مصرف شارژ باتری موبایلتان صرفه جویی کنید، حالت بهینه سازی انرژی را فعال نمایید. برای فعالسازی این گزینه کافیست به قسمت تنظیمات و سپس باتری مراجعه نمایید و گزینه بهینه سازی را فعال کنید.

 

جهت تعویض باتری آیفون خود به قسمت  تعمیرات موبایل 213 مراجعه کنید.

 

روش سوم: خاموش کردن موقعیت یاب گوشی

در صورت روشن بودن موقعیت یاب گوشی ذخیره ی باتری به سرعت کم می شود.چون برنامه هایی که وابسته به این سرویس می باشند دایما در حال ردیابی گوشی می باشند..و این باعث کاهش باتری گوشی می شود..پس غیر فعالسازی این گزینه کمک شایانی به ذخیره و مصرف باتری می شود.

به منظور غیرفعال کردن این سرویس وارد تنظیمات شوید قسمت privacy  شوید وارد قسمت location service شوید و این گزینه را غیرفعال کنید.

 

روش چهارم: افزایش عمرباتری با کاهش نور صفحه

نورصفحه نمایش تاثیر به سزایی در کاهش یا افزایش مصرف باتری دارد.هرچه قدر نور صفحه نمایش بیشتر باشد مقدار مصرف شارژ باتری هم بیشتر می شود.با کم کردن نور صفحه نمایش میزان مصرف شارز باتری خود را کاهش دهید .

توصیه می‌شود تا حد امکان قابلیت Auto Brightness را غیر فعال کنید چون فعال بودن این قابلیت دائما منجر به تغییر شدت نور صفحه و فعال بودن سنسور تشخیص نور محیط دستگاه می‌شود. به منظور غیر فعالسازی این گزینه کافیست وارد بخش Settings شوید و گزینه General و سپس Accessibility را انتخاب نمایید. سپس گزینه Display Accommodations را انتخاب کنید و نهایتا گزینه Auto-Brightness را غیر فعال نمایید.

 

جهت تعویض باتری آیفون خود به قسمت  تعمیرات موبایل 213 مراجعه کنید.

 

روش پنجم : غیرفعالسازی دیتا و وای فای موبایل  

روشن بودن دیتای موبایل یکی از عوامل تسریع کننده ی مصرف شارژ گوشیه. فعال ماندن این دو ویژگی یا یکی از آن ها منجر به افزایش مصرف شارژ باتری می‌شود.در صورت نیاز نداشن به اینترنت حتما این گزینه را غیرفعال کنید.مصرف شارژ از طریق دیتا بیشتر از وای فای می باشد.

فعال و غیر فعالسازی هر دو قابلیت مذکور از طریق کنترل سنتر (Control Center) آیفون امکانپذیر است.

 

روش ششم : غیرفعالسازی به روز رسانی خودکار برنامه ها در پس زمینه

خیلی از این اپلیکیشن ها برای رفرش اطلاعات خود از اینترنت هم استفاده می‌کنند و با سرورهایشان در ارتباط مستقیم قرار دارند. دقت کنید که این اپلیکیشن ها حتی در حالتی که اجرا نشده و فعال نباشند هم در حال به روز رسانی اطلاعات خود خواهند بود.

خوشبختانه شما با غیرفعالسازی قابلیت Background App Refresh در آیفون های اپل می‌توانید به کل رفرش شدن یا به روز رسانی اطلاعات ها در پس زمینه آیفون را غیر فعال کنید!

جهت تعویض باتری آیفون خود به قسمت  تعمیرات موبایل 213 مراجعه کنید.

 

روش هفتم: استفاده از حالت پرواز یا هواپیما

یکی از موثرترین روش ها که منجر به افزایش عمر باتری ایفون شود استفاده از حالت مد هواپیما می باشد.  زمانی که این حالت را فعال می‌کنید تمام اتصالات و قابلیت های ارتباطی گوشی برای بازه زمانی که تمایل دارید متوقف می‌شوند.

از این قابلیت زمانی می توانید استفاده کنید  مربوط به زمانی می‌شود که آنتن دهی سیم کارتتان ضعیف است یا دسترسی به شبکه ندارید.

 

جهت تعویض باتری آیفون خود به قسمت  تعمیرات موبایل 213 مراجعه کنید.

 

روش هشتم: کمتر کردن  سرعت خاموش شدن  صفحه نمایش

صفحه نمایش تمام گوشی های موبایل یکی از اصلی ترین قطعات و بخش هایی است که شارژ باتری را مصرف می‌کند.

صفحه نمایش اصلی ترین عامل کم شدن باتری گوشی می باشد.هرچقدر یک صفحه نمایش بزرگتر و سرعت خاموش شدن آن دیرتر باشد.شارژباتری هم خیلی دیرتر تمام می شود.

یکی از بهترین روش هایی که با استفاده از آن قادر به افزایش عمر باتری آیفون خواهید بود این است که سرعت خاموش شدن خودکار صفحه نمایش دستگاه را کاهش دهید و بر روی 30 ثانیه تنظیم نمایید. بدین صورت هر زمان که صفحه نمایش گوشی برای مدت زمان 30 ثانیه بدون استفاده روشن بماند، به طور خودکار خاموش می‌شود